NES BİLGİ tarafından sağlanan NES Portal’da,  ÖKC’leriniz üzerinden gerçekleşen satışların toplam tutarı ile hesaplanan KDV toplam tutarı bilgisini manuel olarak ya da excel formatında girebilirsiniz. Raporlamasını biz gerçekleştiriyoruz.

 Gelir İdaresi Başkanlığı bilgi sistemlerine, eski nesil ÖKC’lerden sadece bir AYLIK dönem içinde gerçekleştirilen satışların toplam tutarı ile hesaplanan KDV toplam tutarı bilgisi bildirilecektir. ÖKC Z raporlarının ayrı ayrı bildirimi yerine, ÖKC ve AYLIK dönem bazında olmak üzere sadece ÖKC den gerçekleştirilen toplam satış tutarı ve toplam KDV tutarının bildirimi yeterli bulunmaktadır.

Fazla sayıda eski nesil ÖKC var ise ve manuel yada excel formatında veri sağlamak işinizi zorlaştırıyor ise kullandığınız ERP üzerinden yapacağımız entegrasyon ile verileri otomatik olarak çekerek Gelir İdaresi Başkanlığı’na raporluyoruz.

 Mükellefler e-Arşiv hizmeti verme konusunda anlaşması bulunan (GİB sistemlerine e-Arşiv Özel Entegratörü tarafından “HR xml” ile bildirilmiş, kullanıcı tanımlaması yapılmış olan) özel entegratörler, ÖKC Mali Raporlarını da mükellef adına gönderebileceklerdir. Herhangi bir anlaşması bulunmayan özel entegratörlerin ise söz konusu ÖKC mali raporlarını mükellef adına bildirmeleri mümkün olmayacaktır.

Sadece yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek…