10 Yıl Saklama Güvencesi…

Faturalarınız, defterleriniz, irsaliyeleriniz, makbuzlarınız için 10 yıl saklama hizmeti sunuyoruz.

Bilindiği üzere; Gelir İdaresi Başkanlığı sistemi üzerinde saklama hizmeti sunulmamaktadır. Mükelleflerin uyması gereken muhafaza ve ibraz sorumlulukları bulunmaktadır. Mükellefler tüm elektronik belgelerini kendi imkanlarıyla elektronik ortamda XML formatında saklamak zorundadır.

Gelir İdaresi Başkanlığı onaylı Saklamacı Kuruluş olan Nes Bilgi Veri Teknolojileri ve Saklama Hiz. A.Ş. üzerinden aldığınız himetlerde 10 yıl saklama hizmeti sunulur.

NES BİLGİ’de Saklama Hizmeti 3 ayrı sunucuda yapılır. 2 sunucu İstanbul’da, 1 sunucu da felaket kurtarma merkezi olarak Ankara’da konumlandırılmaktadır. Ana sunucu eş zamanlı olarak diğer sunuculara yedekleme yapar.

NES Bilgi, Türkiye sınırları içinde Dünya Standartlarında oluşturulmuş bulut sunucular üzerinden hizmet vermektedir. Tam yedekli ve iki şehre dağıtılmış altyapısıyla Veri Merkezini İstanbul’da konumlandıran NES Bilgi, Felaket Kurtarma senaryoları için ana sistemlerle birebir aynı nicelik ve nitelikteki sistemlerini Ankara’da Felaket Kurtarma Merkezi’ nde bulundurmaktadır. İstanbul’da barındırılan bulut sunucular eş zamanlı olarak Ankara bulut platformuna replikasyon yapmaktadır. Tüm sistemini ve süreçlerini ITIL sertifikasına sahip çalışanları ile yöneten NES Bilgi, gerekli diğer standart sertifikasyonların yanı sıra, Veri merkezi ISO/IEC 27001 sertifikasyon sürecini tamamlamıştır.

e-Fatura | e- Arşiv | e-Defter | e-İrsaliye | e-Serbest Meslek Makbuzu | e-Müstahsil Makbuzu

Tüm süreçlerinizi güvenle yönetin…