e-Arşiv Faturalarınızı takip edebilirsiniz.

Elektronik ortamda gönderdiğiniz e-Arşiv Faturalarınızı takip edebilirsiniz.

Faturalarınızı elektronik ortamda teslim ediyorsanız ya da elektronik ortamda teslim etmek istiyorsanız ancak elektronik ortamda gönderdiğiniz faturanın, alıcının e-Mail adresine ya da SMS ile cep telefonu numarasına ulaştığından emin olamıyorsanız size yardımcı olabiliriz.

 Gönderdiğiniz e-Mail sizin belirleyeceğiniz bir e-Mail adresinden ya da NES Bilgi e-Mail adresi üzerinden gönderilebilmektedir.

NES Bilgi Sisteminde oluşturulan bir e-Arşiv Faturanın gönderim tipi elektronik ise ve faturanın alıcısının e-Mail adresi faturada yazıyor ise, fatura oluşturulduğu anda alıcısına e-Mail olarak iletilir. Gönderilen e-Arşiv Faturayı içeren mail ise sistem üzerinden takip edilebilir. Gönderilen e-Mail’in alıcısına ulaşıp ulaşmadığı, okunup okunmadığı ya da hatalı mail olup olmadığı bilgilerine anlık olarak erişebilirsiniz. Hatta istediğiniz tarih aralığına göre e-Mail raporu alarak başarısız e-Mail’ leri görebilir ve doğru e-Mail adresini yazarak yeniden gönderebilirsiniz ve takip edebilirsiniz. Aynı işlemler SMS ile cep telefonuna gönderim için de geçerlidir. Alıcının cep telefonu numarası oluşturulan fatura datası içinde bulunuyor ise alıcıya otomatik olarak SMS ile fatura gönderilir ve sistem üzerinden takibi yapılabilir.

Bir e-Arşiv Fatura’nın gönderim tipi hangi koşullarda “elektronik” olmalıdır?

  • İnternet üzerinden satışı yapılan tüm ürünler için oluşturulan e-Arşiv Faturalarının gönderim tipi elektronik olmalıdır ve elektronik araçlar vasıtası ile gönderilmek ya da gösterilmek zorundadır.
  • İnternet satışı değil ise ve e-Arşiv Fatura alıcısının faturayı kağıt almak istediğine dair özel bir talebi yok ise, fatura gönderen taraf e-Arşiv Faturanın gönderim tipini elektronik olarak belirleyebilir, ancak elektronik araçlar vasıtası ile göndermek ya da göstermek zorundadır.